Szczeniaki rhodesian ridgeback

Jeśli są Państwo zdecydowani na to, aby rasowy rhodesian zagościł w domu na stałe, zapraszamy do zakupu szczeniaka z naszej hodowli. Ridgebacki bardzo przywiązują się do konkretnej osoby i to z jednym właścicielem najchętniej współpracują. Żeby zatem zaskarbić sobie miłość i oddanie psa tej rasy, warto przygarnąć właśnie szczenię i oswoić je. Nauczanie małego psa i obserwowanie jego rozwoju to wspaniała przygoda, która pozwala zdobyć prawdziwego, wiernego przyjaciela na długie lata.

 

Ridgeback: żywienie

Warto pamiętać, że szczenięta rhodesian ridgeback wymagają specjalnie dobranego żywienia. Zbilansowane posiłki znacząco przyczyniają się do tego, iż ze szczeniaka wyrasta zdrowy, silny pies. Polecamy dobrej jakości karmy od renomowanych producentów lub dietę, bazującą na mięsie surowym – tzw. BARF. Niekiedy posiłki dla szczeniąt rhodesianów muszą również zostać wzbogacone specjalnymi preparatami, zapewniającymi prawidłowy rozwój stawów.

 

Porcja ruchu dla zwierzęcia

Psy tej rasy już od najmłodszych lat potrzebują sporej dawki ruchu. Oczywiście ilość wysiłku należy dostosować do wieku i możliwości konkretnego szczeniaka rhodesian. Dopóki zwierzę nie osiągnie wieku 1,5 roku i nie rozwinie w pełni swoich możliwości, nie wolno zmuszać go do nadmiernego wysiłku, np. wielogodzinnego biegania za rowerem. Warto umożliwić rhodesianowi samodzielne wybieganie się na łące, w przydomowym ogrodzie czy na spacerze poza miastem. Trzeba jednak mieć zwierzę cały czas na oku, gdyż w ridgebacku może ujawnić się instynkt łowcy, skłaniający do oddalenia się od właściciela.

Szczenięta z naszej hodowli – skontaktuj się z nami

Nasza hodowla, zlokalizowana w Poddębiu, oferuje szczeniaki rhodesianów (rasowe, z rodowodem). Aby poznać więcej szczegółów, dotyczących możliwości zakupu psa oraz cenę, można się z nami kontaktować telefonicznie lub poprzez formularz, dostępny poniżej. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku, gdzie publikujemy m.in. zdjęcia i filmy naszych ukochanych rhodesianów.

POPRZEDNIE MIOTY
MIOT 2022
MIOT 2020