MIOT ‘A’

* 18.5.2022

  • 9 szczeniąt
  • 6 psów  / 3 suki

Z przyjemnością informujemy o narodzinach szczeniąt w hodowli Planet Melmac!

Mamą miotu  po raz drugi została nasza belgijska księżniczka ‚Cataleya’ Villagedogs Princess In Purple Rain.

Swój pierwszy miot Cataleya odchowała wzorowo, była bardzo troskliwą i opiekuńczą matką, a wszystkie maluchy okazały się wspaniałymi członkami rodzin.

Cataleya to suczka o pszenicznym kolorze, ładnej głowie, długiej szyi i wyjątkowym bursztynowym oku. Ma cudowny temperament, jest piekielnie inteligentna, bardzo szybko się uczy i jest pupilką pozostałych naszych Rhodesianów. Cieszy się doskonałym zdrowiem –  jest wolna od dysplazji biodrowej (A), łokciowej (ED 0/0), alergii jak i młodzieńczej padaczki mioklonicznej (JME) oraz EOAD (wczesna głuchota u osobników dorosłych).

Ojca miotu wybierałam bardzo długo, mając na uwadze, aby przyszłe szczenięta odziedziczyły najlepsze cechy, temperament jak i zdrowie,  a przy okazji ciekawy rodowód.

ASTON MARTIN ma 8 lat i pochodzi z mojej ulubionej polskiej hodowli CIEPŁY DOM, którą z miłością do rasy prowadzi Edyta Gwarda-Gruszczyńska i która w swojej wieloletniej karierze, wyhodowała mnóstwo fantastycznych i utytułowanych przedstawicieli rasy.

Aston jest jednym z nich. To pies który łączy w sobie wszystko czego może sobie wymarzyć każdy hodowca – elegancję, doskonałe proporcje i płynny ruch, a przy tym ma nienaganną psychikę. Wielokrotnie i z sukcesami startował wraz z właścicielką Katarzyną w popularnym Runmageddonie oraz Coursingach. Dodatkowym bonusem są jego sukcesy wystawowe: jest wielokrotnym zdobywcą Best of Breed, Best In Group na wystawach polskich i zagranicznych, a przede wszystkim dwukrotnym zwycięzcą klasy Limit, najbardziej elitarnej wystawy Crufts.

Ojcem Astona jest jednym z moim zdaniem najpiękniejszych przedstawicieli rasy na świecie, pochodzący z Kanady BISS, BPISS Ch The Black Pearl Of Course, natomiast matką importowana z Norwegii PL Ch Maendeleo A-Team Angel Dreamgirl.

Aston oprócz już wymienionych wcześniej zalet,  jest zdrowym psem co jest dla mnie bardzo istotne. Jest wolny od dysplazji biodrowej (A) i łokciowej (ED 0/0), młodzieńczej padaczki mioklonicznej, mielopatii zwyrodnieniowej jak i błękitnego genu oraz EOAD. Nie przenosi genu B-locus, co oznacza, że w tym miocie nie spodziewamy się szczeniąt livernose.

Mam nadzieję, że szczenięta ze skojarzenia Astona i Catalei będą równie wspaniałymi, przyszłymi przedstawicielami rasy jak miało to miejsce w poprzednim miocie.

 

CATALEYA’

Villagedogs Princess In Purple Rain

(imp. BE)
OJCIEC: ICh Villagedogs Mystic Joe Black
MATKA: Ch Villagedogs Ka Nani Pele

ur. 23.03.2016
HD: A ED: 0/0 OCD: 0/0
D-Locus: D/d B-Locus: B/b JME: N/N DM: N/DM Ridge gen: R/R Haemophilia B (Faktor IX) clear EOAD: High confidence CLEAR
uzębienie pełne/zgryz nożycowy

więcej

ASTON’

C.I.B PLCh, JChPL, LTCh, HUCh, EECh, SKCh, Winner of Limit Class Crufts 2015, 2016

ASTON MARTIN Ciepły Dom

OJCIEC: BISS, BPISS Ch The Black Pearl Of Course
MATKA: PL Ch Maendeleo A-team Angel Dreamgirl

ur.  21.04.2013
HD: A ED: 0/0
D-Locus: D/D B-Locus: B/B JME: N/N
DM: N/N Haemophilia B (Faktor IX) clear EOAD: High confidence CLEAR
uzębienie pełne/zgryz nożycowy

więcej

by E.Ossowska
Ciąża dzień po dniu
BADANIE USG PO 4 TYGODNIACH OD INSEMINACJI
Galeria miotu
Planet Melmac A TALE OF LOVE 🇵🇱
Planet Melmac AND HERE I AM AGAIN 🇵🇱
Planet Melmac AROUND THE WORLD exp. 🇸🇪
Planet Melmac ALL IS POSSIBLE 🇵🇱
Planet Melmac ANYWHERE BUT HERE 🇵🇱
Planet Melmac ANYBODY SEEN MY BABY 🇵🇱
Planet Melmac AWESOME ASTON'S SON exp. 🇸🇪
Planet Melmac ANY WAY THE WIND BLOWS exp. 🇧🇪
Planet Melmac AMAZING STORY OF A GIRL 🇵🇱