Mamy szczenięta!

You are currently viewing Mamy szczenięta!

W dniu 11 lipca pojawił się na świecie długo wyczekiwany miot ‘M’agical!

Mamą po raz pierwszy została nasza suczka Cataleya, zaś ojcem miotu Masai. Więcej na temat skojarzenia można znaleźć pod linkiem: https://www.planetmelmac.pl/miot-m-lato-2020-szkic/

Poród zaczął się o 00:50 w nocy i  trwał do 4:10. W tym czasie urodziło się 6 suczek i 1 piesek. Przed porodem wykonaliśmy badanie RTG, które wykazało iż powinniśmy być przygotowani na 8-9 maluchów. Podczas porodu mieliśmy cały czas wsparcie lekarza weterynarii, który po 5 godzinnej przerwie od ostatniego urodzonego szczenięcia, zalecił wykonanie USG. Badanie owe wykazało, że są jeszcze żywe szczeniaki i podjęto decyzję o natychmiastowym cesarskim cięciu, w wyniku którego przyszły na świat kolejne 4 zdrowe maluszki.

W miocie mamy 11 szczeniąt4 pieski, w tym 1 livernose (wątrobiany nos) oraz 7 suczek. Wszystkie szczenięta posiadają piękne, długie pręgi – jedna suczka ma lekką asymetrię wicherków w prędze, również 1 chłopak ma asymetrię wicherków. Pozostała 9 na ten moment jest wystawowa.

Na bieżąco będziemy kontrolować szczenięta pod kątem DS (zatoki skórzastej), a od 3 – 16 dnia życia wprowadzimy również wczesną stymulację neurologiczną by polepszyć ich odporność i lepsze  funkcjonowanie.

Dalsze losy wspaniałego miotu ‘M’, można śledzić na naszej stronie: https://www.planetmelmac.pl/miot-m-lato-2020-szkic/ jak i  FB: https://www.facebook.com/Planet-Melmac-Rhodesian-Ridgebacks-Kennel-145071339533420/

Zapraszamy!